تبلیغات
ماساژور - بهترین ماساژ

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 بهمن 1390
هنر ماساژ قدمت چند هزار ساله دارد و روز به روز در حال گسترش است در میان سبکهای مختلف انتخاب یک ماساژ که هم برای شما جنبه درمانی داشته باشد و همچنین به شما احساس ریلکسیشن بدهد و به شما نیروی تازه بخشد بسیار مهم است. متن زیر را که در مورد پرطرفدارترین سبکهای ماساژ دنیاست،بخوانید و تصمیم بگیرد کدام برای شما مناسب تر است.

سوئدی:

 رایج ترین و پرطرفدارترین شکل ماساژ است که از تکنیک هایی مانند ورز دادن ،مالش و ضربه ای ،ویبریشن و اصطکاکی استفاده میکنداین نوع ماساژ برای رهایی از درد و تنش عضله  وکمک کردن به دفع اسید لاکتیک  و دیگر مواد سمی  از بدن مفید می باشد.فوائد آن شامل رهایی از درد و افزایش در انعطاف پذیری و دامنه حرکتی  ،افزایش گردش خون ،اکسیژن رسانی بهتر به عروق خونی وهمچنین  مواد مغذی را برای استراحت بدن انتقال میدهد.

سنگ گرم:

سنگ گرم روی نقاط خاصی از بدن کار میکند مثل :بین انگشتان،روی کمر وپشت و یا کف دست.از همان تکنیکهای متداول سوئدی در طول ماساژ به آرامی و با استفاده از سنگهای  گرمی که به روغن آغشته شده اند استفاده می شود درطول ماساژ سنگ هایی که خنک می شود را با سنگ های گرم جایگزین میکنیم.این سبک ماساژ به ریلکس کردن عضلات سفت کمک کرده و باعث تسکین آنها می شود.

ماساژ بافت عمقی :

در این ماساژ از حرکات آرام و فشارهای عمقی استفاده می شود.ماساژور روی نواحی دردناک و نقاطی که سفت هستند تمرکز میکند.ماساژ بافت عمقی برای کسانی که نقاط دردناک و سفتی در نواحی مختلف بدنشان دارند مفید است،اجرای این ماساژ برخی اوقات دردناک است ولی فرد بعد از ماساژ احساس بهتری دارد.از دیگر فوائد آن می توان به خارج کردن سموم ذخیره شد در عضلات ،افزایش گردش خون ،وشلی بافت عضلانی اشاره کرد. 

تای ماساژ:

آرام کننده و انرژی زاست.به یوگا برای افرا تنبل نیز معروف شده است.ماساژور از دست و،پا و زانو برای مانورهای دستی و از وضعیت های مختلف بدن در این ماساژ استفاده می کند.این ماساژ باعث متعادل کردن انرژی ، افزایش تمرکز، انعطاف پذیری ،جریان خون و کاهش استرس می شود.

 

 

 

شیاتسو:

این ماساژ بر اساس سیستم مریدین و جریان انرژی  طب چینی و استفاده از فشار انگشتان روی نواحی خاص بدن است.فشار در طول مریدین ها به کار گرفته می شود تا مسیرهای انرژی باز شده وانرژی جریان پیدا کند.ماساژور از انگشتان،مشت،کف دست و گاهی  از آرنج استفاده میکند.از فوائد شیاتسو می توان به کاهش فشار خون و استرس و ریلکسیشن عظلات اشاره کرد.

 

 
طبقه بندی: مقالات و تحقیقات، 
ارسال توسط موسسه تحقیقات و پژوهشی ماساژ یانا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما علاقه مند به گرفتن ماساژ در کجا هستید؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ