تبلیغات
ماساژور - ماساژ سوئدی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 تیر 1391

ماساژ سوئدی رایج ترین و شناخته ترین سبک ماساژ در دنیا می باشد.اگر شما برای اولین بار است که ماساژ می گیرید و تا حالا ماساژ نگرفته اید،ماساژ سوئدی کاملترین ماساژ برای شروع ماساژ شما می باشد.

این سبک ماساژ را پرهنریک لینگ که یک فیزیولوژیست سوئدی بود در قرن 19 بنیانگذاری کرد و در همان سالها اولین کالج ماساژ در استکهلم تاسیس گردید.در ابتدا این سبک به ژیمناستیک سوئدی معروف بود.در برخی متون اسامی تکنیک های ماسژ سوئدی به فرانسوی نوشته شده که این حاصل تلاش فردی به نام مزگر در جمع آوری تکنیک های ماساژ است به دلیل اینکه اولین متون ترجمه شده ماساژ از کشورها و تمدن های دیگر را فرانسوی ها به زبان فرانسه برگرداندند هنوز هم این اسامی روی تکنیک ها مانده اند و زمانی که آقای مزگر تکنیک های ماساژ را گردآوری کرد به همان نام ها این تکنیک ها را نوشت.به عنوان مثال :تکنیک استروک را در برخی متون افلوراژ نوشته اند. 

ماساژ سوئدی بر اساس علوم پایه ای چون آناتومی و فیزیولوژی انجام می شود. در طول ماساژ سوئدی فرد باید برهنه باشد چرا که در این ماساژ از روغن استفاده می شود. تکنیک های ماساژ سوئدی هم می تواند آرام و هم با فشار زیاد انجام شود و این به سبک ماساژور و هدف افراد از ماساژ بستگی دارد.

در این سبک ماساژ جهت اجرای تکنیک ها ،از قسمت تحتانی(پایین) اندام ها به سمت قسمت فوقانی (بالا) اندام ها می باشد و اصطلاحا گفته می شود که هدف از این ماساژ کمک به بازگشت خون وریدی(خون سیاهرگ:خونی که اکسیژن خود را به بدن داده و فاقد اکسیژن می باشد.) به قلب است.در ماساژ سوئدی معمولا از کمر شروع به ماساژ می کنیم،دستها را ماساژ داده و سپس پاها را ماساژ می دهیم،سر و گردن را ماساژ داده و فرد برمیگردد و قسمت قدامی بدن را ماساژ می دهیم.

در ابتدا با تکنیک های استروک بدن فرد را گرم می کنیم تا برای جلسه ی ماساژ آماده شود،سپس با تکنیک های نیدینگ ،کامپرشن،تاپوتمنت ماساژ سوئدی را ادامه می دهیم.ماساژ سوئدی باعث ریلکسیشن ،کاهش تنش عضلات و اثرات درمانی متعدد می گردد.طبقه بندی: ماساژ سوئدی، 
ارسال توسط موسسه تحقیقات و پژوهشی ماساژ یانا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما علاقه مند به گرفتن ماساژ در کجا هستید؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ