تبلیغات
ماساژور - ماساژ تویی نا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1 مرداد 1391

تویی نا

شکلی از کار روی بدن است که قرنهاست که در چین رواج دارد.ترکیبی از ماساژ و طب فشاری و دیگر شکلهای کار روی بدن است .در "تویی نا" با به کارگیری فشار روی نقاطی که روی مریدین ها ، قرار دارند به منظور به تعادل رساندن انرژی بدن انجام می شود.


در طب چینی اعتقاد بر این است که  در بدن کانال های انرژی وجود دارد که انرژی حیات در این کانالها در جریان است که در طب چینی این کانال ها را مریدین می گویند و انرژی که در این کانالها در جریان است "چی" می گویند،دلیل بیماری از نظر طب سنتی چین مسدود شدن این کانالهای انرژی در برخی نقاط که معمولا در نزدیک مفاصل هستند، و در نتیجه به هم خوردن تعادل انرژی بدن و این منجر به بیماری می شود.در "تویی نا" روی این نقاط که مسیر انرژی حیات در آن بسته شده کار می شود تا مسیر انرژی باز شود و با متعادل شدن جریان انرژی بیماری درمان می شود.

 

تاریخ "تویی نا"

جزییات مربوط به تکنیک های تویی نا در متن کتاب "امپراطور زرد" که قدیمی ترین متون طب چینی است  آورده شده  این کتاب مربوط به 2500سال قبل می باشد.

امروزه مدارس و موسسات زیادی در چین مشغول به آموزش علاقه مندان به طب چینی و ماساژ تویی نا می باشند.البته توجه داشته باشید که در گذشته تویی نا به عنوان بخشی از طب سنتی آموزش داده می شد ولی امروزه تویی نا و طب چینی به صورت مجزا آموزش داده می شود.

جلسه ی ماساژ تویی نا

در جلسه ی ماساژ تویی نا ،ماسژ گیرنده نیاز به خارج کردن لباس ندارد و اگر هم لباسش را خارج کرد روی ماساژ گیرنده ملافه ای نازک کشیده می شود ،ماساژور سوال هایی را در مورد مشکلات احتمالی و بیماری ها و سابقه ی پزشکی ماساژ گیرنده می پرسند و بر اساس اطلاعاتی که از فرد می گیرند جلسه ی ماساژ را شروع کرده و ماساژ را انجام می دهند.

اثرات درمانی ماساژ تویی نا سالهاست که به اثبات رسیده است .از اثرات این ماساژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*      درمان دردهای عضلانی مزمن

*      درمان عارضه آرنج تنیس بازان

*      درمان دردهای مفصلی

*      درمان کمر درد

*      درمان بی خوابی

*      درمان اسهال ، یبوست و بیماری های معده ای

*      درمان سر دردهای مزمن

*      درمان دردهای مربوط به عصب سیاتیک و ...

 


 
 
 طبقه بندی: تویی نا، 
ارسال توسط موسسه تحقیقات و پژوهشی ماساژ یانا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما علاقه مند به گرفتن ماساژ در کجا هستید؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ