مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398

اگر شما انتظار اولین نوزاد خود را دارید، ممکن است به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی انجام ماساژ پرینه باشید. ممکن است کمی احساس ناراحتی در مورد تولد داشته باشید. بسیاری از مادران و زنان در مورد احتمال پاره شدن اپیزیوتومی در حین تولد و یا نیاز به اپیزیوتومی، اضطراب دارند و این می تواند در طول زایمان برای آنها احساس ناخوشایند و پرتنشی را ایجاد کند. پرورش و شناخت بدن از طریق ماساژ پرینه می تواند در مادران اعتماد به نفس بالایی ایجاد کند.

ماساژ پرینه از مادرو نوزاد در طول زایمان پشتیبانی می کند. سوزان یاتس، کارشناس ماساژ بارداری، توضیح می دهد: "ماساژ پرینه یک عمل لاکچری در بارداری نیست؛ بلکه عملی است که می تواند احساس خوشایند روانی و جسمانی را برای مادر و نوزاد به ارمغان آورد. از طریق ماساژ پرینه، مادر کاملا می تواند به معنای واقعی کلمه تغییر شکل خود را حس نماید و درک بهتری از زایمان داشته باشد. ماساژ پرینه یک تکنیک است که کمک می کند تا کشش پرینوم را برای تولد افزایش دهد، و بدن را با فرآیندهای طبیعی اش تقویت می کند.

پرینه چیست و کجا قرار دارد؟

پرینه، منطقه کوچک پوست و بافت عضلانی بین واژن و مقعد است. پرینه نقش مهمی در سلامت زنان دارد. این بافت عضلانی با عضلات کف لگن متصل می شود، که به ارگانهای لگن کمک می کند. کشش پرینه در هنگام زایمان  ممکن است باعث آسیب و پارگی در این بافت شده و این امر باعث ضعیف شدن حمایت پرینه از اندام های کناری مانند لگن می شود، از اینرو بعد از زایمان مشکلات مربوط به مشکلات کف لگن یا پرولاپس رحم بیشتر می شود.

ماساژ پرینه چیست؟

ماساژ پرینه شامل تکنیک هایی است که با افزایش جریان خون به این منطقه، کشش پرینه را برای تولد افزایش می دهند. بعضی از زنان ترجیح می دهند خودشان ماساژ پرینه را انجام دهند اما بعضی ها از همسر، ماما یا ماساژور کمک می گیرند. ماساژ پرینه کمک می کند ظرفیت کشش perineum بیشتر شده درد کمتری در طول زایمان احساس شود.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRXLMJRJJXX3ezHWFPBjLSqsRKFkabNFGYEaJE10yFuqRkyntUXQ

چرا باید پروینوم را ماساژ دهیم؟

پرینه به طور طبیعی حالت کشسانی دارد، اما در حین زایمان ممکن است تحت فشار بیش از حد پاره شود، به خصوص اگر رایمان سریع باشد. ماساژ پرینه بافت را انعطاف پذیر می کند و این بهترین دفاع مادر در برابر پاره شدن این بافت است. ماساژ پرینه باعث افزایش توانایی پروینوم در کشش و تحمل درد می شود. نشان داده شده است که ماساژ منظم پروینال برای بهبود کشش پوست و کاهش آسیب به مفاصل مفید است. نتایج مطالعات در بررسی اثرات ماساژ پرینه در دوران بارداری حاکی از آن است که "ماساژ دوره ای و منظم پرینه، احتمال بروز پارگی یا آسیب در طول زایمان را کاهش می دهد". همچنین بسیاری از زنانی که ماساژ پرینه دریافت کرده اند گزارش می دهند، که بعد از آن، پرینه سریعتر به حالت طبیعی باز می گرد.


وبلاگ ماساژور مرجع علمی و آموزشی ماساژ در ایران
طبقه بندی: ماساژ پرینه، 
ارسال توسط موسسه تحقیقات و پژوهشی ماساژ یانا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما علاقه مند به گرفتن ماساژ در کجا هستید؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic